ŽALUZIE - ROLETY - SÍTĚ PROTI HMYZU / STÍNÍCÍ TECHNIKA - MONTÁŽ A SERVIS / TEL: +420 721 034 263

MONTÁŽ SÍTÍ PROTI HMYZU

Sítě proti hmyzu v oknech a dveřích jsou dnes již poměrně běžné, přesto je mnoho z nás ještě neobjevilo, nebo si říkáme, že nejsou důležité. Přitom není nic praktičtějšího než stále větrat a to i v době, kdy je venku tma a uvnitř svítíme, aniž by nás v bytě obtěžoval obtížný hmyz nalákaný na světlo linoucí se ze svítidel, nebo přes den třeba na vůně linoucí se z kuchyně a jídelního stolu.

Sítě proti hmyzu by měly být nedílnou součástí každé domácnosti. Zaručí nám spokojeně strávené večery a klidné noci. Jak důležitá je síť si člověk uvědomí až po probdělé noci, kdy máte pocit, že si komár vybral právě vás a celou noc létal nad vaší hlavou. Je dobré tomuto předejít dříve než se tak stane. V dnešní době je mnoho typů sítí, které se dají přizpůsobit každému oknu. Jedinou otázkou však je, jaká síť je ta správná pro vaši situaci.

Sítě proti hmyzu jsou nejúčinnější přirozenou ochranou, a navíc se svým designem stávají elegantním doplňkem oken a dveří. Ty nejlevnější lze pořídit již za cca od 900 korun, ty nejdražší elektrické rolovací a s dálkovým ovládáním až za cca 30.000 korun.

Při výběru sítí proti hmyzu je třeba věnovat pozornost rámům i samotnému výpletu, ale také způsobu uchycení a otevírání. 

Okenní sítě:

 • Pevné sítě:
 • Pevné sítě se nejčastěji využívají do oken, které slouží výhradně k větrání.
 • Síť je k oknu připevněna pomocí otočných obrtlíků a je nasazena na rám okna. Síť tedy mohu kdykoli snadno vyndat a opětovně nasadit.
 • Pokud by však okno sloužilo pro každodenní vyndavání věcí či zalévání kytiček na parapetu, není tato síť na takové okno vhodná a je potřeba zvolit jinou variantu.
 • Rolovací sítě:
 • Tento typ sítí si v poslední době získává čím dál větší oblibu díky své praktičnosti.
 • Síť je tvořena subtilním kastlíkem, vodícími lištami a samotnou síťovinou. Ovládání je možné pomocí tahu za spodní profil sítě. V případě potřeby mohu síť velice jednoduše z okna „odstranit“ tím, že síťovinu vyroluji do kastlíku, který mi ji schová a ochání ji i před nepřízní počasí. Naopak večer kdy se „probudí“ komáři ji opět mohu jednoduše zatáhnout.

Dveřní sítě:

 • Pantové dveřní sítě:
 • Nejrozšířenější typ dveřní sítě. Jedná se o typ sítě montované do rámů dveří. Oblíbený výrobek pro balkóny či terasy domů a bytů.
 • Pevný hliníkový rám zaručí dlouhou životnost i při každodenním používání.
 • Sítě jsou vybaveny samozavíracími panty, takže už nikdy za sebou síť nezapomenete zavřít.
 • Při průchodu dveřmi se za Vámi síť zavře a komáři nemají šanci jak se dovnitř dostat.
 • Snadné otevíraní, těsnící kartáčky a magnetický dorazový spoj dají létajícímu hmyzu stopku.
 • Plisované sítě:
 • Jedná se o jeden z nejnovějších typů sítí proti hmyzu. Tyto sítě jsou vhodné pro balkóny, kde není prostor pro otevírání klasické pantové sítě. Další velkou výhodou je možnost „uzavření“ velkých ploch. Jeden segment sítě může být dlouhý 2000 mm a vysoký až 3200 mm. To však není vše. Tyto segmenty mohu napojovat za sebe a uzavřít sítí i plochy, které mají na šíří přes 6 metrů. Další výhodou je u shrnovací sítě bezbariérový přístup. Segmenty se pohybují po vodící pásce, která je vysoká pouze 3 mm. To zaručuje pohodlný přístup všem.

Protipylové sítě pro alergiky

Alergií dnes trpí spousta lidí, jako bychom spolu s tempem, jakým lidstvo vyčerpává a ničí přírodu, též začali být na přírodu alergičtí. A skutečně jsou různé alergie nejrychleji rostoucí civilizační nemocí. Podle WTO je alergikem dokonce každý osmý člověk na Zemi, v ČR dokonce každý sedmý. A například na letošní invazi pylů za absence dešťů reagovalo alergicky i ohromné procento lidí, kteří alergiemi dosud nikdy netrpěli. Proč je tomu tak a jak se léčit, to v tomto článku rozebírat nebudeme, ale ukážeme na zajímavou vychytávku, která kombinuje sítě proti hmyzu s ochranou před pyly – protipylové sítě.

Protipylové sítě jsou příslušenstvím oken a balkónových či terasových dveří. Okna a dveře v místnostech (resp. bytě), kde pobývá alergik, jsou místy, kudy do bytu pronikají různé pyly. Je proto třeba zamezit pronikání pylů zvenčí dovnitř. Ovšem jde i o to nevytvářet nové alergeny. Čili pyl se dovnitř nesmí dostat při větrání a zároveň materiály použité při výrobě oken, dveří a jejich příslušenství musí být kvalitní stejně jako materiály použité při montáži.

U oken a dveří, tedy samotných výplní stavebních otvorů, však problém většinou nenastává, riziko výskytu alergenů u kvalitních moderních oken a dveří je minimální. Problematické ale mohou být mnohé výrobky z PVC, které obsahují ftaláty, například tapety, podlahy, obklady a podobně. A jelikož alergie způsobují i plísně, může být problematická také chybná montáž oken a dveří, je na ni proto třeba klást důraz.

TOPlist

Žaluzie - Roletky - Sítě proti hmyzu/ Zaměření - výroba - montáž - servis žaluzií a další stínící techniky / Vám provede Fa ŽALUZIE Vojťas / Tel: +420 721 034 263 /IČ 86877992 - Zdeňka Maurerová, neplátce DPH - Starý Pelhřimov, Kraj Vysočina  

CZIN.eu Katalog řemeslníků CZIN.eu

Žaluzie - Roletky - Sítě proti hmyzu/žaluzie Pelhřimov, žaluzie Humpolec, žaluzie Pacov, žaluzie Kamenice nad Lipou, žaluzie Žirovnice, žaluzie Počátky, žaluzie Horní Cerekev, žaluzie Černovice, žaluzie Želiv, žaluzie Nová Cerekev, žaluzie Lukavec, žaluzie Červená Řečice, žaluzie Nový Rychnov, žaluzie Obrataň, Jiřice, žaluzie Košetice, Senožaty, Božejov, Vyskytná, Hořepník, Rynárec, Častrov, Olešná   

aktualizováno: 10.12.2018 07:52:38